Od posledního přehledu článků Časopisu Eliášova plamene uplynulo hodně vody, ale naštěstí tato odezva nebyla znát v intenzitě, s jakou jsme se našemu Časopisu věnovali. Proto Vám nyní představujeme soubor toho nejlepšího za poslední měsíce.
V dubnu jste si mohli přečíst články jako „Roh hojnosti“, zamýšlející se nad nezjevnou podstatou našich životů, nebo úvod do seriálu o „Filmovém umění Stenlyho Kubricka“, který přinesl ucelenou interpretaci filmu 2001: Vesmírná odysea. V článku „Mikeše nikdo nezakáže aneb všichni nalítli na špek“ jsme se zabývali novinářskou honbou za senzacemi.
Květen byl ve znamení populárního článku „Trnky-brnky aneb Vzestup a pád nejznámějšího humoristického časopisu“. Nepřehlédněte obrázkový vtip Petra Štěpána a rozřešení otázky, zda jsme „Češi, nebo Evropané“. Na články bohatý květen otevírala úvaha o národních stranách a pochodeň dalšímu měsíci předával článek snažící se představit demokracii v celé její nahé kráse.
Červen byl časem „radosti a veselí“, tedy zkouškovým obdobím. To byl jistě důvod polevení vůle, avšak nikoliv poklesu kvality. Poutavý výklad symbolů a obsahu si můžete přečíst v pokračování seriálu o filmech Stanleyho Kubricka. Od téhož autora a naplněný stejně zajímavým obsahem je článek konfrontující postmodernu a (ne)typicky moderního autora J.R.R. Tolkiena.
Horký červenec přinesl především články na vážná témata. Kvalita nebo „Kvalita?“, tak se ptá Michal Ledwoń v úvaze rozebírající funkce a podstatu vybraných pojmů v marketingu. Následovalo duo reflexí na téma vlastenectví v současnosti, jejímiž plody jsou články „Vlastenectví třetího milénia“ a „Jak mohou Češi uspět? Být nezaměnitelní“. „Dekonstrukce levice a pravice“ vede k diskuzi o oprávněnosti těchto pojmů.
Věřím, že v této pestré nabídce nápadů si najdete své a necháte se inspirovat naším úhlem pohledu.
Komentujte, diskutujte, kritizujte a nenechte si ujít ani nadcházející srpnové události na Vlastencích a v Časopisu Eliášova plamene!