Nezařazené

 • Vlčí mák na Facebook

  Vlčí mák na Facebook

  Chcete uctít památku válečných veteránů připnutím vlčího máčku? Můžete tak udělat pomocí Facebooku, stačí kliknout na tento odkaz, kde stiskněte tlačítko „Join Now“ a následujte jednoduché pokyny. Pak se vlčí máček objeví na Vaší profilové fotografii. Pokud máte zájem nosit vlčí máček na klopě, není nic snadnějšího než si jej objednat či přijít zakoupit od…

 • Uctěte památku našich hrdinů připnutím vlčího máku – můžete i na svém Facebooku!

  Uctěte památku našich hrdinů připnutím vlčího máku – můžete i na svém Facebooku!

  Uctěte památku válečných veteránům připnutím vlčího máčku na Vašem Facebooku i na Vaší klopě. Kde si jej obstarat naleznete v článku :-)

 • Turnov opět lidem rozdává vlajky. Jsou „pro Masaryka“

  Turnov opět lidem rozdává vlajky. Jsou „pro Masaryka“

  Starosta Turnova se rozhodl občanům rozdat české státní vlajky, aby je mohli vyvěsit 28. října na své domy. Chtěl by tak uctít památku nejen T. G. Masaryka, ale všech lidí, kteří se zasloužili o naši samostatnost. Kampaň, při které město rozdává 50 kusů vlajek, nazval „Vlajka pro Masaryka“.

 • Česká armáda se umístila v žebříčku 35 nejmocnějších armád

  Česká armáda se umístila v žebříčku 35 nejmocnějších armád

  V žebříčku 35 nejmocnějších armád se ta česká umístila na třicáté příčce. Alespoň podle serveru Business Insider, který neměřil ani tak kvantitu, ale především kvalitu armád. Češi tak předběhli například početnější Mexičany nebo fanatické severní Korejce.

 • Osvobozená vlast

  Slova : Jan ZÁSTĚRA Hudba : Ferdinand VODIČKA Kol hranic hradba krásných hor nám vroubí českou zem k ní Moravěnka chloulí se a slezských Bezkyd lem.

 • Legionářský pomník

  LEGIONÁŘSKÝ POMNÍK HRDINŮM OD ZBOROVA SE VRACÍ NA SPOŘILOV   Myšlenka vrátit pomníky věnované památce československých legionářů a připomenutí jejich hrdinských činů za 1. světové války ožila poté, co se po roce 1989 do naší vlasti vrátila svoboda a demokracie. Všechny památníky naší pohnuté minulosti totiž patří na místo, kde stály! Nebýt nacistů, tak tam stojí dodnes. Nebýt komunistů, tak už tam dávno…

 • Pod Triglavem / Triglav

  Triglav Hudba : někdo / Julius FUČÍK Slova : někdo Poměrně málo známá píseň opěvující tatranskou krajinu. Po pozměnění dob ji použil Julius Fučík do poněkud známějšího pochodu Triglav.

 • Kvíz: Všeobecné znalosti o Česku a jeho historii

  Kvíz: Všeobecné znalosti o Česku a jeho historii

  Znáte dobře české osobnosti? Dokážete je poznat na fotkách? A seřadíte naše prezidenty? A víte, čeho je Česko největším vývozcem na světě? Vyzkoušejte náš všeobecný a pěkně zapeklitý test!

 • Vyznáte se v osvobození a Pražském povstání?

  Vyznáte se v osvobození a Pražském povstání?

  Den 8. května 1945 bylo osvobozeno české území od nacistů, i když poslední výstřely padly jiný den. Co všechno víte o Pražském povstání a osvobození Československa? Vyzkoušejte se v našem testu. Ale upozorňujeme, není úplně nejlehčí, ale pokud čtete naše příspěvky, stránky i Facebook, nemůže Vás snad nic vyvézt z míry.

 • Vyjmenovaná slova II.

  Vyjmenovaná slova II.

  Čeština má jako každý jazyk svá zákoutí. Rusové musí na příklad rozeznávat, kdy psát o a kdy a. U nás je to pověstné y a i. Zkuste si vyplnit test z vyjmenovaných slov, najdete tu i pár chytáků, ale pomoci Vám mohou nápovědy.