hra

 • Účastněte se naší hry a hledejte české vlastence v Praze

  Účastněte se naší hry a hledejte české vlastence v Praze

  Připravujeme hru „O Masarykův poklad“. Půjde o hru typu tzv. Šifrovačky, která se uskuteční na území města Prahy. V týmech budete moci hledat zajímavá místa spojená s českými vlastenci. Soutěžit se bude dokonce o ceny.

 • Co je pikador, křak nebo kopisť? Zkuste si kvíz o nářečích u nás

  Co je pikador, křak nebo kopisť? Zkuste si kvíz o nářečích u nás

  Nedávno se jeden z dílů pořadu Hydepark Civilizace na ČT24 zabýval češtinou i nářečími. Podívejte se na mapku nářečí a rovnou si můžete vyzkoušet náš kvíz. Víte co je třeba pikador, křak nebo kopisť?

 • Najděte velká města ČR

  Najděte velká města ČR

  Hra pro začátečníky – zkuste na slepé mapce ČR odhadnout umístění našich měst s počtem obyvatel nad 50 tisíc. Můžete se orientovat pomocí řek, dálnic nebo větších měst, která jsou znázorněna tmavšími místy.

 • Kvíz: Fenomén Baťa

  Kvíz: Fenomén Baťa

  Baťa, to je pojem. A nejen v Česku. Dodnes původem česká společnost prodává boty po celém světě. Co ale víte o jejím osudu a zakladatelích? Vyzkoušejte se ze znalostí o fenoménu Baťa, který ovlivnil nejen Zlín, ale vlastně celý svět – nejen levnými botami, ale třeba i novými manažerskými teoriemi.

 • Kvíz: Co víte o české hymně?

  Kvíz: Co víte o české hymně?

  Víte, kdy vznikla česká hymna? Kdo ji složil a kdo napsal text? Učili jsme se to přeci už na základní škole. Vyzkoušejte se, co si ještě pamatujete a co o naší hymně nevíte.

 • Poznávejte české řeky!

  Vyznáte se v českém vodstvu? Myslíte, že ano? Vyzkoušejte si to! Nová internetová hra na serveru „Vítejte na Zemi…“ vám pomůže zdokonalit Vaše znalosti českých řek. Vyberte si jedno ze tří úmoří zasahující na naše území, pak už jen hledejte na slepé mapce řeky, které vám hra vybere. Nebojte, nehrajete o čas – přesto se po skončení hádání dozvíte, jak dlouho jste nad…