rozhlas

 • Vánoční poselství Karla Čapka

  Vánoční poselství Karla Čapka

  Zřejmě jediná dochovaná nahrávka hlasu Karla Čapka. Poslechněte si jeho štědrovečerní poselství z roku 1937, rok před mnichovskou krizí a rok před jeho smrtí. Je tomu právě 76 let, co Karel Čapek na následky zápalu plic a těžkého psychického rozpoložení zemřel. Nahrávka je v češtině i angličtině, Karel Čapek hovoří v čase zhruba 2:45.

 • Vraťme Pustevnám Libušín. Pošlete DMS na dobrou věc!

  Vraťme Pustevnám Libušín. Pošlete DMS na dobrou věc!

  Požár před časem zničil unikátní turistickou útulnu Libušín, pojmenovanou po bájné kněžně Libuši. Pomozte Pustevnám znovu navrátit jejich klenot – Český rozhlas zahájil sbírku pomocí DMS. Díky dárcovským SMS jsme ve světě průkopníky. Tak proč jich opět nevyužít pro dobrou věc.

 • 45. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa

  Včera, dne 21. srpna 2013, uplynulo přesně 45 let od data, které bychom rozhodně neměli zapomínat a navždy bychom ho měli připomínat. Je zde řeč o 21. srpnu 1968. Tehdy byl lid československý zrazen snad ze všech stran. V ulicích Prahy, ale i třeba Bratislavy, to vypadalo jako po válce. Včera se toto významné datum připomnělo před Českým, tehdy Československým, rozhlasem. Sešli se zde…