Hokejové puky z Česka budou i v Soči. Objevily se tam záhadně

České puky se objeví na Zimních olympijských hrách v ruském Soči. Nikdo ale vlastně neví, jak se tam dostaly. Rusové navíc údajně tvrdí, že jsou vyrobené u nich. Zřetelný nápis „Made in Czech republic“ svědčí ale o opaku.

Češi jsou dlouhodobě jedničkou ve výrobě hokejových puků. Mohlo by se to zdát jednoduché, ale vyrobit kvalitní puk je údajně velká alchymie. Správný puk nesmí dělat šmouhy na kluzišti a mantinelech, a nejlépe by neměl ani při obrovské ráně rozbít plexisklo hrazení.

A tohle splňují puky společnosti Gufex ze Vsetínska. Firma, která vyrobí milion puků ročně, ale chce odstoupit od dodávání svých výrobků na světový hokejový šampionát. Proč? Finačně se to nevyplatí, a jedinou výhodou je dobrá reklama. Šampionát „spotřebuje“ pár tisíc puků, což je ale jako kapka v moři v celkové výrobě Gufexu. Mnohem víc se vyplatí malé šampionáty, extraliga apod. Proto se s českými puky pravděpodobně hraje i v NHL.

V Česku Gufexu roste konkurence v podobě společnosti Rubena z Náchodska. Ta se sice nezaměřuje zdaleka jen na puky, ale už se jí povedl pěkný kousek – její puky se objeví na Zimních olympijských hrách v ruském Soči.

Ale česká firma o tom nevěděla. Prodala sice nějaké puky do Ruska, ale smlouvu s organizátory šampionátu nemá. A ejhle, Rusové vytasili puky s nápisem „Czech republic. Rubena„. Aby se to celé ještě zamotalo, Rusové prý tvrdí, že puky jsou vyrobené v Rusku.

Ale důkazy jsou jasné, podívejte se na obrázky z oficiální účtu olympijských her na Flickeru. Zřetelně lze přečíst nápis „Rubena“ i „Czech republic“:

Zdroj: Ihned.cz, Účet Soči na Flickeru


Uveřejněno

v

,

od